WYNIKI KONKURSU JĘZYKOWEGO

Prezentacje nagrodzone w konkursie językowym
"Reise nach Deutschland"
"Travel to England".

I miejsce
Jan Żelazowski klasa 5e "Berlin"
II miejsce Jakub Dudziński klasa 6e "Stuttgart"
III miejsce
Kacper Kamiński klasa 5e "Monachium"
Mateusz Ryciuk klasa 5a "London"
Katarzyna Krajewska, Karolina Wierzbicka klasa 6c "Cambridge".
Od Prezentacje nagrodzone w konkursie językowym



Od Prezentacje nagrodzone w konkursie językowym

Pożegnanie - zakończenie roku szkolnego w kl. VI

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy włączyli się w organizowane przez nas ostatnio zbiórki pieniędzy. Informujemy, że dzięki państwa hojności zebraliśmy kwotę 900 zł na rzecz poszkodowanych w wyniku powodzi oraz 350 zł na potrzeby podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka w Wołominie. Obie kwoty zostały przelane na odpowiednie konta (konto organizacji Caritas oraz konto RDD nr 1 w Wołominie).

Wolontariusze

Piknik w Powsinie

21 czerwca 2010 roku klasy: 4b i 4d uczestniczyły w wycieczce do Powsina. Na początku uczniowie mieli okazję zwiedzić Ogród Botaniczny, w którym znajdowały się niezwykłe okazy roślin z różnych zakątków świata. Wszyscy podziwiali zwłaszcza rośliny tropikalne rosnące w oranżerii oraz przepięknie kwitnące byliny. Uczniowie odbyli również wędrówkę szlakiem powsińskich Tatr i innych gór, których namiastki zostały utworzone w ogrodzie, zawitali na chwilę do powsińskiej dżungli oraz na pustynię pełną wspaniałych kaktusów.
Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Parku Kultury, gdzie na wszystkich czekała świetna zabawa. Każdy uczeń mógł znaleźć zajęcie, które mu najbardziej odpowiadało. Do głównych atrakcji należały z pewnością: wyścigi w workach, mecz piłki nożnej, malarstwo w plenerze, sesja fotograficzna, gry planszowe oraz pogawędki na piknikowych kocach. Zwieńczeniem pobytu w Powsinie był występ najodważniejszych uczniów w miejscowym amfiteatrze oraz orzeźwiające lody.


Iwona Pawlak

Wolontariuszy w SP2 nie brakuje.

Od 2005 roku, a więc już 5 lat działa w naszej szkole „Szkolny Klub Ośmiu – Młodzieżowego Wolontariatu”. Opiekę nad klubem sprawują nadal: p. Katarzyna Węgrzynek i p. Iwona Pawlak.
W bieżącym roku szkolnym należało do klubu 20 osób, w tym 2 chłopców!
Wolontariusze angażowali się we wszystkie możliwe akcje charytatywne. Zaczęliśmy od zbiórki naklejek i papierów kolorowych dla dzieci w Afryce. W listopadzie wolontariat wraz z S.U uczestniczył w akcji „Góra Grosza”. Dwukrotnie zbieraliśmy też pieniądze dla Rodzinnego Domu Dziecka w Wołominie, z którym utrzymujemy kontakt już od kilku lat. Podczas zebrań z rodzicami sprzedawaliśmy ciasto, kartki i ozdoby świąteczne, a uzyskaną kwotę przeznaczyliśmy na paczki dla najuboższych uczniów naszej szkoły. W grudniu sprzedawaliśmy świece wigilijne przeznaczając pieniądze na Fundację „Serce na pomoc chorym dzieciom”. W styczniu 2010 roku odbyła się kolejna zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na rehabilitację chorego ucznia naszej szkoły, a podczas Festynu Rodzinnego zgromadziliśmy pieniądze na rzecz powodzian.
Kilkakrotnie odwiedzaliśmy naszych przyjaciół z Rodzinnego Domu Dziecka w Wołominie oraz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Zielonce. Podczas pierwszego dnia wiosny (tzw. Dzień na TAK) urządziliśmy akcję sprzątania naszego miasta i powtórzyliśmy ją po raz kolejny w czerwcu.
Nagrodą dla tegorocznych wolontariuszy był udział w XVII Gali Wolontariatu organizowanej corocznie w Sali Kongresowej PKiN przez Fundację „Świat na Tak”. Mieliśmy okazję obejrzeć musical „Okruchy życia” oraz uczestniczyć w koncercie Artura Gadowskiego z zespołem Ira.
Wszystkim tegorocznym wolontariuszom serdecznie dziękujemy za pracę na rzecz innych i liczymy, że we wrześniu dołączą do nas kolejni uczniowie chętni nieść pomoc bliźnim.


Katarzyna Węgrzynek

Konkurs dla czwartoklasistów

16 czerwca 2010 roku odbył się finał konkursu polonistycznego pt. „W świecie baśni H.Ch. Andersena”. Dla wszystkich uczniów klas czwartych środowe spotkanie miało nie tylko charakter rywalizacji, ale było również doskonałym utrwaleniem wiedzy na temat utworów duńskiego baśniopisarza. Reprezentacje klas przygotowały prezentacje wybranych postaci z baśni Andersena. Po każdym wystąpieniu publiczność miała okazję wykazać się ich znajomością i odgadywano, o jaką postać chodzi. W dalszej części spotkania uczniowie z poszczególnych klas czytali fragmenty baśni, a delegacje z każdego zespołu zgadywały, skąd pochodzi dany cytat. Uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom, ale ostatecznie I miejsce zdobyła klas 4c, II – klasa 4a, III – klasa 4b, zaś IV – 4d. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i cukierki dla siebie oraz swoich kolegów z klasy.

Iwona Pawlak

 

Wybory Samorządu Uczniowskiego



XX Ferstiwal Piosenki Ząbki 2010

W tym roku już po raz XX Miejski Ośrodek Kultury zorganizował Festiwal Piosenki. Z naszej szkoły wzięło udział 12 osób. Do finału zakwalifikowało się 9 uczniów. Opiekunką konkursu była p. Jolanta Stosio.
Finał odbył się 12 czerwca 2010r. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zdobyła Zuzia Ciesiołkiewicz za piosenkę "Zawsze razem"
W kategorii klas IV-VI wyróżnienia zdobyli: Magdalena Piotrowska - "Twoje marzenia" i Wojciech Sawicki - "Płoną góry, płoną lasy"

Gratulujemy

WSPOMNIENIA Z SUPER ZIELONEJ SZKOŁY

W dniu siódmego czerwca klasy 3c i 3e wyjechały na zieloną szkołę nad Biebrzę do małej wsi Szostaki malowniczo położonej w Biebrzańskim Parku Narodowym. Okolica okazała się bardzo piękna. Wokół rosły zielone lasy, bujne trawy i przepięknie śpiewały ptaki, a wieczorem rechotały żaby. Wszędzie czuć było świeże powietrze.
Po dotarciu na miejsce zakwaterowano nas w pięknym drewnianym domku w Mamuciej Dolinie. Chłopcy mieszkali w jednym pokoju, a dziewczyny w drugim. Nasze pokoje oddzielone były pokojem naszych pań. Kiedy każdy z nas zajął swoje miejsce i rozpakował bagaże poszliśmy zjeść przepyszny obiadek.
Po południu wraz z panem instruktorem wyruszyliśmy na bagna. Żeby pokonać tę drogę należało włożyć kalosze, mimo to wszyscy upaprani byliśmy w gęstej mazi. Dobrze, że niedaleko płynęła rzeczka, w której mogliśmy się umyć! Podczas tej wyprawy niektórym z nas udało się po raz pierwszy w życiu zobaczyć rzadko spotykane gatunki roślin i zwierząt np. zaskrońce. Po powrocie zjedliśmy wszyscy smakowitą kolację a następnie bawiliśmy się na dyskotece. Po zakończeniu szalonej zabawy poszliśmy spać, bo czuliśmy się ogromnie zmęczeni.
Następny dzień również był pełen emocji. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się do starej osady, w której odbyliśmy lekcje przetrwania. Uczyliśmy się sztuki rozpalania ognia bez zapałek, tak, jak robili to ludzie pierwotni. Strzelaliśmy z łuków do celu. Bawiliśmy się też w archeologów, odkrywając kości z innej epoki. Bardzo podobało się wszystkim mielenie mąki za pomocą kamieni i wypiekanie z niej placków, później oczywiście wszyscy ich kosztowaliśmy. Wieczorem pan zabrał nas do usypiania kur, wszyscy śpiewaliśmy kołysankę a pan bujał kury, aż zasnęły. Było to niesamowite przeżycie. Myśleliśmy, że to już koniec wrażeń okazało się, że nie bo późną nocą panie obudziły nas byśmy poszli zobaczyć łosia pasącego się pod lasem. Zamiast łosia pojawiły się trzy duchy jak żywe. Baliśmy się bardzo, ale dzielnie to znieśliśmy, choć było bardzo groźnie. Później okazało się, że to był psikus.
Ostatniego dnia szukaliśmy zakopanego skarbu, w tym celu biegaliśmy po lesie wykonując trudne zadania. Na szczęście udało nam się odnaleźć skarb, którym okazał się ząb mamuta. Następnie mieliśmy jeszcze raz okazję postrzelać z łuków i porzucać włóczniami. Było super!
Niestety nasz pobyt dobiegał końca. Musieliśmy spakować bagaże i wrócić do domu.
Zielona szkoła nad Biebrzą bardzo nam się podobała. Było wesoło i zabawnie. Szkoda, że nie mogliśmy zostać tam dłużej. Być może, że kiedyś uda nam się pojechać tam jeszcze raz.

Uczniowie klasy 3c
ze Szkoły Podstawowej nr 2:
Jabłoński Sebastian
Węgrzynek Jędrzej
Chibowski Grzegorz
Karakula Kuba


Bal szóstych klas - 10 VI 2010r.


zobacz więcej ...

KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I - III "JA I MOJA RODZINA"

W maju 2010 roku został ogłoszony konkurs plastyczny dla klas I –III na temat rodziny. Prace plastyczne miały przedstawiać rodzinę podczas spędzania wolnego czasu, uroczystości rodzinnych, rozwijania wspólnych zainteresowań i pasji oraz innych sytuacji ważnych dla rodziny.
Warunkiem przystąpienia do konkursu było spełnienie następujących warunków:
Wykonanie prac na kartce formatu A3 dowolną techniką plastyczną ( rysunek kredkami świecowymi, pastelami, ołówkowymi, malowanie farbą, wycinanka, wydzieranka lub łączenie różnych technik). Uczniowie wykonywali prace na zajęciach w szkole. Wychowawcy wybrali po 6 najciekawszych prac pod kątem ujęcia tematu, sposobu użycia materiałów, estetyki i dostarczyli je do 24 maja 2010 do A. Sokołowskiej.

Na każdym poziomie klas zostały przyznane miejsca I, II i III oraz wiele wyróżnień. Szkoda tylko, że nie wszystkie klasy odpowiedziały na propozycję konkursu i nie wystawiły swoich prac podczas Festynu Rodzinnego.
Prace były wyeksponowane na wystawie podczas festynu 29 .05. 10. Zostały tam również rozdane nagrody za udział w konkursie w postaci maskotek, książek, zabawek, przyborów szkolnych, słodyczy.

A oto finaliści konkursu:
Klasy I
1 miejsce - Ali Al. Fohaidi - Ia
2 miejsce – Milena Popławska – Ia
3 miejsce – Oliwia Partyka – Ic
wyróżnienia:
Julia Kosierkiewicz – Ia
Zuzanna Jaźwińska – Id
Jakub Markuszewski – Ic
Jakub Walocha – Ic
Monika Lidzbarska - Ia
Weronika Dymek – Ia

Klasy II
1 miejsce – Kordian Wasiłowski - IId
2 miejsce – Klaudia Gadomska – IIc
3 miejsce – Klaudia Oszczyk– IIa
wyróżnienia:
Weronika Stachera – IIc
Wiktoria Stachera – IIc
Hubert Malinowski – IIc
Klaudia Oszczyk – IIa
Ola Lizuraj – IIc
Klaudia Kamińska – IIa
Adrianna Waszczuk – IId
Amelia Czerwińska – IId
Klaudia Trzcińska – II d

Klasy III
1 miejsce – Natalia Zawadzka - IIId
2 miejsce – Ola Stefańska – IIIe
3 miejsce – Karolina Rutkowska – IIIe
wyróżnienia:
Kamil Jakubowicz – IIId
Emilka Dybała – IIIc
Ola Domańska – IIIe
Patrycja Maliszewska- IIId
Weronika Matys – IIId
Julia Sosnowska –IIId
Oliwia Borowska – IIIa
Ania Grudziąż- IIIa
Klaudia Szerszeń – IIIa
Gabrysia Rzymowska –IIIa
Oliwia Dyoniziak - III

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach w przyszłym roku szkolnym.


Anna Sokołowska

Konkurs z wiedzy o Polsce dla klas III - "Kocham Cię Polsko"

11 maja odbył się konkurs wiedzy o Polsce, w którym wzięli udział uczniowie klas trzecich. Celem spotkania było podsumowanie wiadomości o swoim kraju w zakresie: symboli narodowych, historii, kultury, wybitnych Polakach, a także walorów geograficznych i przyrodniczych kraju.
Organizatorki – J. Pruszyńska i E. Żochowska przygotowały 8 konkurencji m.in.: uczniowie recytowali wiersze patriotyczne, tańczyli polskie tańce ludowe lub narodowe, rozpoznawali: laureatów nagrody Nobla, przysłowia i charakterystyczne miejsca w stolicy.
Dzieci chwaliły piękno naszego kraju poprzez oryginalne i zabawne reklamy. Wszystkie konkurencje przeplatane były śpiewaniem piosenki „Kocham Cię, Polsko”. Uczniowie tego dnia przyszli ubrani w stroje w barwach narodowych i gorąco dopingowali swoich zawodników.

I miejsce zajęły klasy: III b, III d i III e
II miejsce – klasa III c
III miejsce – klasa III a

Wszystkie klasy otrzymały dyplomy, a my, nauczyciele możemy być dumni z wiedzy i zaangażowania naszych uczniów, bo wyrastają na świadomych i kochających swoją ojczyznę Polaków.

E. Żochowska


XIII Festyn Rodzinny

W sobotę 29 maja 2010r. odbył się coroczny Festyn Rodzinny. Przy pięknej pogodzie wszyscy się świetnie bawili.



XIII Festyn Rodzinny Ząbki 2010

POZNAJEMY CIEKAWE MIEJSCA STOLICY

11 maja 2010r. klasy 0a i 0d naszej szkoły zwiedziły budynek BELWEDERU. Pałac jest siedzibą Kancelarii Prezydenta RP i pełni funkcje reprezentacyjne.
Przy pomniku Józefa Piłsudskiego spotkaliśmy się z panią przewodnik. Po przywitaniu i kontroli przy bocznej bramie wejściowej zostaliśmy wprowadzeni na teren Belwederu. Zwiedzanie zaczęliśmy w podziemiach, gdzie obejrzeliśmy wystawę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz kaplicę. Następnie przeszliśmy na parter pałacu, gdzie mieszczą się sale reprezentacyjne. Podziwialiśmy wystrój kilku sal: Malinowej, Kominkowej, Białej oraz Pompejańskiej, gdzie 15 kwietnia wystawiona była trumna z ciałem ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Z Sali Pompejańskiej przeszliśmy do Sali Lustrzanej, w której zmarł Marszałek Józef Piłsudski. Obejrzeliśmy również ekspozycję poświeconą historii najwyższego odznaczenia polskiego - Krzyża Virtuti Militari. Pierwszymi odznaczonymi byli Tadeusz Kościuszko i książę Józef Poniatowski. Na ścianach wystawowych zawieszone są proporce formacji wojskowych odznaczonych za waleczność. Przedstawione są portrety kilkudziesięciu osób, które zostały uhonorowane orderem. Była to ostatnia sala, którą zwiedziliśmy.
Po pamiątkowych zdjęciach na dziedzińcu Pałacu przeszliśmy pod pomnik Fryderyka Chopina w ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH. Tam w wiosennej scenerii wysłuchaliśmy Jego utworu z „grającej ławeczki”, a następnie nieco zmęczeni i głodni usiedliśmy na ławkach,
aby w „towarzystwie” wielkiego kompozytora dzieci mogły zjeść drugie śniadanie.
Wzmocnieni pysznymi kanapkami ruszyliśmy w dalszą drogę. Kolejnym etapem wycieczki był GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA, z historią którego zapoznała nas pani przewodnik.
Szczególnym miejscem na trasie naszej wycieczki był WOJSKOWY CMENTARZ na POWĄZKACH. Tam wspólnie z dziećmi pomodliłyśmy się oraz zapaliłyśmy znicze na grobie tragicznie zmarłego w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, taty jednej z naszych uczennic.
Była to jedna z pierwszych lekcji patriotyzmu dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że pozostanie ona na długo w ich pamięci.

wychowawczynie klas 0a i 0d
J. Leszczyńska J. Stosio

WYNIKI KONKURSU "MISTRZ KLAWIATURY"

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO
"MISTRZ KLAWIATURY"
Klasy piąte:
I miejsce -Piotr Ryciak kl.5a
II miejsce- Kacper Kamiński kl.5e
III miejsce -Tomasz Mądry kl.5c

Klasy szóste:
I miejsce-Monika Grom kl.6a
II miejsce - Michał Łukaszewicz kl.6d
III miejsce - Bartosz Jędrzyński kl.6d

GRATULUJEMY !!!

LIGA ZADANIOWA - wyniki konkursu

Konkurs Informatyczny "Liga Zadaniowa" zakończony. Oto wyniki:
  • Elżbieta Grabowska kl. 6a - laureat
  • Karolina Rudnik kl. 6d - finalista wyróżniony
  • Mateusz Ryciak kl. 5a - finalista

Gratulujemy


Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się 26 maja 2010r. w OEIiZK w Warszawie

Liga zadaniowa

KONKURS PLASTYCZNY KLAS III "Wiosenne przebudzenie"


Po długiej i surowej zimie z niecierpliwością oczekiwaliśmy pierwszych oznak wiosny. Na jej powitanie uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie plastycznym wykonując piękne witraże ukazujące przebudzenie się świata roślin i zwierząt. Najciekawsze i najlepiej wykonane prace można było podziwiać w małej galerii klas młodszych już 21 marca. 5 uczniów otrzymało dyplomy.
Oto lista wyróżnionych uczniów.

Klasa III a
• Klaudia Szerszeń - dyplom
• Agata Kamieńska
• Igor Czerski
• Ania Grudziąż
• Gabriela Grzymowska
• Marcin Rostek

Klasa III b
• Wiktoria Batogowska -dyplom
• Dagmara Włoczewska
• Julia Skowrońska
• Karolina Celińska
• Wiktoria Sieklucka

Klasa III c
• Kasia Staszewska - dyplom
• Natalia Perczak
• Gracjan Laszczyk
• Alicja Brzozy
• Emilia Wybała
• Grześ Chibowski

Klasa III d
• Julia Sosnowska - dyplom
• Kuba Kopeć
• Kamil Jakubowicz
• Weronika Matys
• Mateusz Skrzymowski
• Patrycja Maliszewska

Klasa III e
• Milena Kopania - dyplom
• Magda Czaplinka
• Julia Szczeniak
• Karolina Rutkowska
• Kasia Małkińska



GRATULACJE!

Organizatorka
Elżbieta Żochowska

Wyniki konkursu informatycznego „WIELKANOCNA KARTKA ŚWIĄTECZNA”. 

W kwietniu dla klas pierwszych odbył się konkurs informatyczny
„WIELKANOCNA KARTKA ŚWIĄTECZNA”. 

Celem konkursu było:
-rozwijanie wrażliwości i wyobraźni klas młodszych
-wykorzystanie technologii informatycznej w pracy uczniów
-przekazanie tradycji i zwyczajów Świąt Wielkanocnych

Do drugiego etapu przeszło 15 prac uczniów.
Komisja wyróżniła 4 prace:
-1b A.Więckowska, A.Grobla
-1e A.Gąsior
-1e E.Ryciuk
-1d K.Kosieradzki, B.Krawczyk
GRATULACJE !!!



Naszym obowiazkiem jest PAMIĘĆ.


10 kwietnia 2010r. o godz. 8.56 niedaleko Smoleńska doszło do tragicznej katastrofy samolotu prezdenckiego z delegacją na obchody uroczystości w Katyniu. Zginęło 96 osób.

Łaczymy się w bólu z najbliższymi ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

W poniedziałek 12 IV odbyło się spotkanie, z uczniami naszej szkoły, poświęcone tej tragedii.
We wtorek 13 IV uczniowie klas IV- VI wraz z wychowawcami wzięli udział we mszy świętej w intencji osób zmarłych w katastrofie.

Dzień Otwarty - 9 IV 2010r.

Wielkanocny konkurs plastyczny kl. I-III



Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto w chrześcijaństwie. Z nim związane są różne tradycje. W naszej szkole kolejny raz zorganizowany został konkurs plastyczny przeznaczony dla uczniów klas I-III.

Uczniowie w poszczególnych pionach wykonywali następujące prace plastyczne:
• klasy I – „Sylwetę wielkanocnego zwierzątka”
• klasy II – „Wielkanocne jajo”
• klasy III – „Wielkanocny koszyczek z pisanka z wydmuszki”
Najpiękniejsze prace uczniów znalazły się na szkolnej wystawce, którą mogła podziwiać cała społeczność szkolna oraz goście odwiedzający szkołę w Dniu Otwartym.

Lista nagrodzonych dyplomami uczniów przedstawia się następująco:

I miejsce
• Milena Popławska Ia
• Sandra Tonderys Ia
• Ola Grobla Ib
• Dominika Sidor Ib
• Magda Osińska Ic
• Wiktoria Stiasna Ic
• Żaneta Baranowska Id
• Magda Pękalska I d
• Weronika Pawłowicz Ie
• Emilia Ryciuk Ie
• Natalia Grzesiuk II a
• Karolina Grodzka II a
• Weronika Buczyńska II a
• Klaudia Gadomska II c
• Justyna Kanatek II c
• Tomek Pietrzyk II c
• Kordian Wasiłowski II d
• Kacper Celmerowski II e
• Damian Pogorzelski II e
• Julka Mikulska II f
• Julka Chojnowska II f
• Magda Wdzieńkowska II f
• Kamil Godlewski II f
• Oliwia Borowska III a
• Klaudia Szerszeń III a
• Wiktoria Batogowska III b
• Karolina Celińska III b
• Karolina Rutkowska III e
• Ola Gajewska III e

II miejsce
• Anastazja Loda Ia
• Paweł Niski Ia
• Kasia Czapiewska Ib
• Wiktor Szczerbicki Ib
• Dawid Maliszewski Ic
• Jola Marszał Ic
• Sandra Stala Id
• Ania Kluczek Id
• Julia Toczyńska Ie
• Gabrysia Turemka Ie
• Michał Nadrabski II a
• Julka Krupa II a
• Wiktor Kanatek II c
• Julia Kanatek II c
• Klaudia Trzcińska II d
• Karol Wyszomierski II d
• Jakub Kozina II e
• Karol Pańko II f
• Ola Oborzyńska II f
• Oliwia Szydłowska II f
• Łucja Łaniewska III a
• Aleksandra Zawistowska III a
• Dagmara Włoczewska III b
• Wiktoria Sieklucka III b
• Julia Szcześniak III e
• Kasia Małkińska III e

III miejsce

• Kuba Grzymała Ia
• Matylda Jabłońska Ia
• Ola Posłajko Ib
• Ania Więckowska Ib
• Ola Karakula Ic
• Oliwia Partyka Ic
• Kuba Niewczas Id
• Mateusz Budnicki Id
• Wojtek Pawlak Ie
• Olek Małkiński Ie
• Karol Baranowski II a
• Dominik Trzciński II a
• Ala Jachimczyk II c
• Kuba Bogusz II d
• Patrycja Bartosińska II e
• Michał Druzba II e
• Julia Lipinska II e
• Gabriela Rzymowska III a
• Mark Skowronski III a
• Kamila Kostałkowska III b
• Mateusz Skwierczyński III b
• Weronika Osińska III b
• Jakub Koszewski III e
• Magda Czaplicka- Dziaduch III e

Wyróżnienia :
• Jagoda Trochimska If



GRATULACJE!
Organizator Alicja Rutkowska

Wyjazd edukacyjny klas VI -POPOWO 2010

Spotkanie klas młodszych z policjantką

PRZEDSZKOLAKI Z WESOŁĄ NOWINĄ

Dnia 22.01.2010r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się konkurs pt. „PRZEDSZKOLAKI
Z WESOŁĄ NOWINĄ”, wzięło w nim udział 8 grup przedszkolnych. Wszystkie występy były wyjątkowe, dlatego organizatorzy oraz jurorzy postanowili nagrodzić wszystkich wykonawców:
I miejsce i największy puchar otrzymała grupa 4 – latków z Przedszkola „Zielony Dinek”,
II miejsce – grupa 5-6 latków z Przedszkola „Leśny Zakątek”,
III miejsce zdobyły: grupa 5 – latków i 6 – latków z Przedszkola „Zielony Dinek”, grupa 6 – latków ze Szkoły Podstawowej Nr 1, klasa 0d ze Szkoły Podstawowej Nr 2, grupa 5 – latków z Przedszkola „Skrzat” i 5 – latki z Prywatnego Przedszkola „Smyk”.
Nagrody wręczał Burmistrz Robert Perkowski.
Jurorami byli: Tomasz Mitrowski – aktor występujący w Kompanii Teatralnej MAMRO, zajmujący się sprawami kultury w MOK na Białołęce oraz Grzegorz Reszka – reżyser i scenarzysta MAMRO , działający w MOK na Białołęce.
Pomimo tego, że był to prawie koniec stycznia, to zarówno gra pięknych, młodych aktorów, stroje jak i muzyka wprowadziły niesamowity klimat przywołujący wyjątkową atmosferę betlejemskiej nocy. Myślę, że dobrze się stało, że taki konkurs jest organizowany, a nasze dzieci wcielając się w rolę poznają historię narodzin Jezusa, uczą się poznawać tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe.
Wszystkie przedstawienia sprawiły widzom i aktorom wiele radości, a przesłanie Bożego Narodzenia trafiło do serc wszystkich.

Wychowawca klasy 0d
Jolanta Stosio SP2

Wspomnienie Pierwszego Ząbkowskiego Festiwalu Kolęd Obcojęzycznych

W okresie Bożego Narodzenia zawsze dużo się dzieje. Wokół nas panuje zamieszanie związane z przygotowaniami do Świąt, migoczą kolorowe światełka, pachnie cynamon, wszędzie rozbrzmiewa radosna, świąteczna muzyka. To wyjątkowa pora, chyba jedyna w ciągu całego roku, wypełniona tyloma charakterystycznymi dźwiękami i melodiami, które zna każdy - od przedszkolaków po leciwe babcie i dziadków, i które każdy śpiewa, nawet jeśli słuchem muzycznym i talentem wokalnym nie grzeszy; w czasie Bożego Narodzenia nie talent jest najważniejszy, ale zapał, nie struny głosowe, ale serce. Przecież "śpiewać każdy może" i "kto śpiewa - modli się dwa razy":).
Polskie kolędy znamy wszyscy wyśmienicie. To wręcz nasza narodowa tradycja. Śpiewamy je w domach przy stołach, w szkole, w kościele, na spotkaniach opłatkowych. Od ładnych kilku lat nieobce są nam również amerykańskie "christmas-hity" bombardujące nas zwłaszcza podczas zakupów. Ale co wiemy o bożonarodzeniowej muzyce innych narodów? Prawdopodobnie niewiele. No może tyle, że najbardziej znaną kolędą na całym świecie jest "Cicha noc", że jej oryginalny tytuł brzmi "Stille Nacht", że powstała w Austrii, w miejscowości Oberndorf, a jej twórcami byli ksiądz Joseph Mohr oraz organista Franz Gruber.
Właśnie po to, żeby urozmaicić ten bożonarodzeniowy repertuar i jednocześnie wgłębić się w świąteczne tradycje innych kultur, zwłaszcza tych krajów, których języków się uczymy, zrodził się pomysł zorganizowania Pierwszego Ząbkowskiego Festiwalu Kolęd Obcojęzycznych - imprezy stworzonej we współpracy naszej Szkoły oraz Miejskiego Ośrodka Kultury.
Osobami bezpośrednio odpowiedzialnymi za organizację i przebieg przeglądu byli pani Magdalena Lickiewicz - Łojewska, pan Olgierd Radoń oraz pani Anna Kozioł. czytaj więcej...

XI Ogólnopolski Konkurs Kartek Świątecznych

W grudniu 2009r. odbył się szkolny etap konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną.

Do etapu ogólnopolskiego wybrano 6 prac:


Kategoria klasy I-III
Andrzej Kadej kl. I
Anna Grudziąż kl. III
Ola Stefańska kl. III

Kategoria klasy IV –VI
Magdalena Rowicka kl. VI
Ola Mirkowicz kl. VI
Urszula Lizuraj kl. V


GALERIA PRAC KONKURSOWYCH
Wyniki konkursu w lutym.


Podziękowania

Po raz kolejny nasza grudniowa akcja wolontariatu pod hasłem „Paczki świąteczne dla najuboższych uczniów szkoły” cieszyła się dużą popularnością.
Podczas sprzedaży kartek i ozdób świątecznych oraz ciast uzyskałyśmy kwotę 1502 zł. Dodatkowo otrzymałyśmy wsparcie finansowe od Rady Rodziców w wysokości 1300 zł.
Z przyjemnością informujemy, że za wszystkie zgromadzone pieniądze zakupiłyśmy produkty na 85 paczek dla najuboższych uczniów naszej szkoły.
Korzystając z okazji chciałybyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom i ich rodzicom zaangażowanym w wykonanie ozdób świątecznych oraz każdemu, kto okazał swą hojność i zrozumienie kupując wybrane artykuły.
Słowa podziękowania kierujemy także do przedstawicielek Rady Rodziców, które przygotowały przepyszne ciasta, cieszące się dużą popularnością wśród kupujących. Były to panie: Edyta Kopania, Monika Koszewska, Magdalena Krawczyk, Barbara Żelazowska oraz Maria Żero.
Gorąco dziękujemy również panom: Mariuszowi i Jerzemu Szmurło, którzy okazali nam bezinteresowną pomoc w transporcie zakupionych artykułów.
Koordynatorki akcji
wicedyrektor Elżbieta Sosnowska
Iwona Pawlak
Katarzyna Węgrzynek

Góra Grosza

Jak co roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat zorganizował akcję „Góra Grosza”.
Przez dwa tygodnie w listopadzie zebraliśmy: 834, 20 PLN. Dziękujemy.
Pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla Rodzinnych Domów Dziecka oraz Rodzin Zastępczych. Nad zbiórką czuwała p. Katarzyna Węgrzynek.

I Festiwal Piosenki Religijnej

26 listopada 2009r. odbył się w naszej szkole I Festiwal Piosenki Religijnej.
Nie brakowało chętnych dzieci do zaprezentowania się w repertuarze religijnym. Nauczyciele religii służyli pomocą w doborze piosenki oraz akompaniamentu. Pomysłodawczynią festiwalu była p. Katarzyna Węgrzynek, a realizacją zajęli wszyscy Katecheci: p. Marianna Chudzik, s. Nazariusza, p. Olgierd Radoń.
Najpierw odbyły się eliminacje klasowe. W finale wzięło udział 21 wykonawców. Wszyscy otrzymali nagrody. Pani dyrektor Irena Małyszczuk wyraziła nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będzie kontynuacja festiwalu. Staramy się mobilizować jak największą liczbę uczniów do udziału w konkursach religijnych. Festiwal Piosenki Religijnej pokazał nam, że dzieci lubią śpiewać i chcą prezentować się przed innymi.
Szczególne podziękowania dla : p. A. Słowik (dekoracja),
W. Koczkodaj z kl. VIe (konferansjerka) oraz K. Żochowskiego
i M. Jałbrzykowskiego z kl. Va (obsługa sprzętu nagłośniającego).


K. Węgrzynek