DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Po raz drugi w naszej szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia. Tym razem na imprezę zorganizowaną w czytelni szkolnej zaprosiłyśmy dzieci z klas 0 i I. Najmłodsi uczniowie zabrali ze sobą swoich przyjaciół – pluszowe misie. Panie bibliotekarki przygotowały wystawę, która przybliżyła zebranym znane postacie misiów – bohaterów filmów i książek.
Uczniowie klasy III d przygotowali dla młodszych kolegów inscenizację i piosenki. Były też konkursy, czytanie wierszy, a na koniec wszyscy odśpiewali tradycyjne sto lat z okazji 107 urodzin niezwykłego jubilata. Mamy nadzieję, że tak wierny przyjaciel, jakim jest pluszowy miś, pomoże naszym uczniom dzielnie przejść przez pierwsze lata nauki.
Organizatorki:
D. Lubaszka, R. Witkowska, E.Żochowska


„Warszawa stolica Polski” - konkurs klas I

W listopadzie 2009 r. uczniowie wszystkich klas pierwszych wyjeżdżali na wycieczkę do Warszawy.
Dzieci poznały najważniejsze miejsca stolicy związane z jej historią oraz zasłużonymi dla niej osobami. W klasie utrwalały zdobyte na wycieczce wiadomości.
Podsumowaniem było zorganizowanie przez p. Elżbietę Kwiatkowską, Annę Sokołowską oraz Bożenę Kochanowską konkursu recytatorskiego „Warszawa stolica Polski”.
Uczestnicy konkursu przygotowali jeden z podanych przez nauczyciela wierszy związanych z tematyką Warszawy.
Pierwszy etap konkursu odbył się w klasach. Wychowawcy wybrali trzy najładniej recytujące osoby z każdej klasy.
Drugi etap konkursu odbył się 26.11.2009r.

UCZESTNICY Z KLASY 1a:

1. Martynka Szymańska „Stare Miasto” Dorota Gellner
2. Julia Kosierkiewicz „17 Stycznia” Wanda Chotomska
3. Jakub Olędzki „Warszawska Syrenka” Ewa Skarżyńska

UCZESTNICY Z KLASY 1b:

1.Łukasz Prusak „17 Stycznia” Wanda Chotomska
2. Wiktor Szczerbinki „O smoku na Smoczej” Tadeusz Kubiak
3. Ania Więckowska „Syrena i Nike” Tadeusz Kubiak

UCZESTNICY Z KLASY 1c:

1. Dominika Skrzymowska„Syrena i Nike” Tadeusz Kubiak
2. Wiktoria Stiasna „Kochamy niebo nad Warszawą” Zbigniew Jerzyna
3. Jakub Markuszewski „Kim chciałbym być?” Tadeusz Kubiak


UCZESTNICY Z KLASY 1d:

1. Bartek Kaliszewicz „O smoku na Smoczej” Tadeusz Kubiak
2. Kamil Kosieradzki „Schody ruchome” Włodzimierz Ścisłowski
3. Zuzia Jaźwińska „Kim chciałbym być?” Tadeusz Kubiak


UCZESTNICY Z KLASY 1e:

1. Emilka Ryciuk „O smoku na Smoczej” Tadeusz Kubiak
2. Oliwier Kacprzyk „Zegar na zamku” A Słonimski
3. Ewa Stępińska „Warszawskie zimowe spacery” Jerzy Kierst

UCZESTNICY Z KLASY 1f:

1. Natalka Siemiątkowska „Warszawskie wiersze” T. Kubiak
2. Alicja Stonio „Syrena i Nike” T. Kubiak
3. Karol Narożniak „Kim chciałbym być?” T. Kubiak


Komisja oceniająca brała pod uwagę pamięciowe opanowanie tekstu wiersza, dykcję oraz odpowiednią intonację. Wybrane zostało I, II i III miejsce, w tym dwie osoby zajęły równorzędne drugie miejsce.

I miejsce - Julia Kosierkiewicz z klasy Ia

II miejsce - Wiktoria Stiasna z klasy Ic

- Martynka Szymańska z klasy Ia

III miejsce - Ania Więckowska z klasy Ib

Dzieci nagrodzone zostały dyplomami oraz drobnymi upominkami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Elżbieta Kwiatkowska

„Wierszem i sercem malowane”

W dniach 8 - 12 grudnia 2009 w Wołominie odbył się VIII Powiatowy Przegląd Umiejętności Artystycznych dla Osób Niepełnosprawnych „Wierszem i sercem malowane” – 2009 pod patronatem Starosty Wołomińskiego i Burmistrz Wołomina oraz przy wsparciu burmistrzów okolicznych miejscowości w tym również burmistrza Ząbek Roberta Perkowskiego.
Klasa integracyjna Ic została zaproszona z prezentacją jasełek bożonarodzeniowych 9 grudnia 2009. Już tydzień wcześniej na wystawę prac w Miejskim Domu Kultury trafił wykonany przez uczniów we współpracy z wychowawczyniami i rodzicami świąteczny Mikołaj wykonany różnymi technikami papieroplastyki. Można go było rozpoznać po logo szkoły umieszczonym na jego ubraniu. W worku podpisanym wizytówkami dzieci znajdowały się listy z dziecięcymi marzeniami gwiazdkowymi.
Uczniowie klasy Ic mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne w przedstawieniu „Betlejemska droga” pod kierownictwem pani Elżbiety Kwiatkowskiej przed szerokim audytorium oraz panią dyrektor szkoły Ireną Małyszczuk i zastępcą burmistrza panem Grzegorzem Mickiewiczem.
Mogliśmy również obejrzeć programy artystyczne w wykonaniu uczniów szkół z Wołomina i Marek. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni pierwszym miejscem. W nagrodę otrzymali imienne dyplomy i świąteczne słodkie niespodzianki. Na ręce Pani dyrektor przekazano dyplomy za występ artystyczny i wykonaną pracę plastyczno – techniczną - Mikołaja. Dodatkową nagrodą za Mikołaja był zestaw słodyczy.
Nasza szkoła po raz pierwszy została zaproszona do udziału w tego typu przeglądzie. Mamy nadzieję, że pierwszaki jako najmłodsza grupa pokazująca się na scenie wołmińskiego domu kultury godnie reprezentowała naszą szkołę oraz wzbudziła podziw i zainteresowanie aktorskim wykonaniem i barwnymi strojami.

Anna Sokołowska

Konkurs informatyczny miniLOGIA 8

I stopień - konkursu informatycznego - "Grafika w Logo" zakończony.
Do etapu rejonowego (II stopień) zakwalifikowały się 4 osoby:
- Elżbieta Grabowska kl. 6a
- Karolina Rudnik kl. 6d
- Piotr Ryciak kl. 5a
- Mateusz Ryciuk kl. 5a

Etap rejonowy odbędzie się 9 marca 2010r.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Wizyta Mikołaja

W poniedziałek 7 XII naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Było dużo, dużo cukierków, prezenty i wiele radości. Jak dobrze, że niedługo ŚWIĘTA...
Od Mikolaj

Mistrzostwa Powiatowe w Warcabach Klasycznych 64-polowych

Dnia 16 XI 2009r. odbyły się Mistrzostwa Powiatowe w Warcabach Klasycznuch 64 -polowych. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Maciek Gerej i Bartek Rudnik z kl.IVc, Arek Krasnodębski z kl. Ve, Bartek Lubaszka, Tomek Mądry i Mateusz Wyszomierski z kl. Vc oraz Paweł Laszczuk i Mateusz Dziemdziela z kl. VIc. Drużyna została wyłoniona na drodze eliminacji podczas 7 godzinnych rozgrywek na terenie szkoły.
Pod opieką p. Jolanty Szklarek - Marciszewskiej grupa dzieci walczyła o zdobycie jak najlepszych wyników. Turniej zaczął się o godz. 11.30 i trwał prawie do 16.00.
W rozgrywkach brało udział 13 drużyn liczących razem 82 uczestników.
Nasza szkoła zdobyła 5 miejsce drużynowo. Należy dodać, że przeciwnikami byli mistrzowie, którzy na swoim koncie mieli Mistrzostwo Polski i brali udział w mistrzostwach Europy.
Poziom był wysoki, więc nasze osiągnięcia są powodem do dumy. Otrzymaliśmy statuetkę, dyplom i plansze do gry, a te wszystkie nagrody wręczył nam burmistrz Marek.
Jeden z uczestników, który mimo młodego wieku, grał najlepiej stanął do walki w Mistrzostwach Polski i zdobył 25 miejsce. Tym graczem był Bartek Rudnik z kl. IV c.

Jolanta Szklarek - Marciszewska